Banner 980x90

Lielauces pils un Lielauces ezers

Lielauces pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.  17. gs. Lielauces muiža un parks piederējusi pirmā Kurzemes hercoga Gotharda Ketlera dēlam hercogam Fridriham. 

Kungu māja sākotnēji bijusi celta ampīra stilā kā divstāvu ēka ar dakstiņu jumtu. No 1804 .gada Lielauces muiža piederējusi grāfam Mēdemam, bet 19. gadsimta un 20. gadsimta mijā Lielauces muiža piederējusi grāfam Pālenam. Ap pili plešas 57 ha liela teritorija ar ainaviskiem stādījumiem, kas tapuši vēl grāfu Mēdemu laikā 19. gs. sākumā. Tas ir arī nozīmīgs dendroloģisks objekts. 1922. gadā Lielauces muižas pils ar tai pieguļošo parku un ezeru tika nodota Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārziņā. Muižas ēka ir skatāma tikai no ārpuses!

Lielauces ezeru (376 ha) ieskauj Vīķu purvs – valsts nozīmes dabas liegums, kas ir izcils gan Latvijas, gan Zemgales mērogā ar īpaši aizsargājamajiem augiem un daudzām Latvijas līmenī nozīmīgām putnu sugām. Līdz ezera krastam var aiziet pa koka dēļu laipu, kur atrodas AS “Latvija valsts meži” laivu bāze, kur iespējams iznomāt laivas, iegādāties licences makšķerēšanai un vēžošanai, kā arī ezera krastā iespējams pārnakšņot ūdenī peldošās un videi draudzīgās kempinga mājiņās.

Adrese: Lielauces pagasts, Auces novads, LV-3723
Tālrunis: +371 26370377 (pils), +371 26556771 (Lielauces ezers)
Mājaslapa: www.auce.lv, www.llu.lv, www.mammadaba.lv
E-pasts: turisms@dome.auce.lv, informacija@llu.lv (Latvijas Lauksaimniecības universitāte), lvm@lvm.lv (Lielauces ezers)
GPS koordinātes: 56.5228044, 22.8971071

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)