10 lietas, bez kurām ikviens var iztikt

Šajā laikā, kad aktuāli ir pieņemt finansiāli piesardzīgus lēmumus, nopietni izvērtējam izdevumus, kredītu iespējas, atrodas daudzas lietas, kurām mēdzam tērēt zināmu budžetu, bet bez kurām mēs varētu iztikt. Budžeta apcirpšanai ir nepieciešama nopietna pašanalīze un bieži vien konfrontācija ar saviem paradumiem, kurus mēs paši bieži neatzīstam. Tomēr gandrīz katrs no mums var atrast vismaz vienu lietu, no kuras varētu atbrīvoties.

1. Modes tendences 
Īpaši daiļā dzimuma pārstāvēm viens no lielākajiem skaitļiem budžeta tēriņos. Vienmēr jaunākie apģērbi, apavi, aksesuāri ir pietiekams iemesls, lai mēnesī iztērētu vairākus simtus eiro. 

2. Dārga pārtika
Milzīgs gaļas patēriņš, sevišķi sarkanās gaļas, mēdz būt daudzu liela būtiska tēriņu sastāvdaļa, un daudziem tas ir svarīgākais pirkums pārtikas veikalos. No vienas puses, pēdējā laika arvien aktīvākās sarunas par sarkanās gaļas kaitīgumu veselībai un vērtību, no otras puses, salīdzinoši lielās naudas summas, ko tērējam šai sadaļai liek pārdomāt šo pirkuma sadaļu un vairāk pievērsties veselīgākam uzturam. Par citu pārtiku runājot, vienmēr jāizsver alternatīvas – lauku tirdziņā zemnieku audzēti dārzeņi var izrādīties gan veselīgāki, gan arī lētāki.

3. Obligātais dzēriens ēdienreizēs
Ēdienreizēs ārpus mājas nav vienmēr jāpasūta kāds dārgs dzēriens – kokteilis, alkohols (alus) un tamlīdzīgi. Var iztikt ar ūdens glāzi, un, cik pārsteidzoši, viesmīlis atnesīs arī vienkārši no krāna ielietu ūdeni, nepaprasot pat par to samaksu.

4. Sporta abonementi
Ja esi apmeklējis sporta klubu jau 4 nedēļas pēc kārtas un 2 reizes nedēļā, noteikti var izsvērt kluba abonementa pirkumu, lai apmeklējums būtu izdevīgāks. Bet nekādā gadījumā nav jāsāk ar to – sak, tā būs mana motivācija. Visdrīzāk tā būs lieki iztērēta nauda.

5. Dzīvot stilīgā vietā
Neatkarīgi no tā, vai miteklis tiek īrēts vai iegādāts, jebkurā valstī, pilsētā pastāv prestižie rajoni un mazāk iecienīti. Attiecīgi arī cenas šiem mitekļiem atšķiras. Un kāpēc gan pārmaksāt dažus simtus eiro mēnesī par dzīvošanu stilīgā rajonā blakus slavenam mūziķim, ja var dzīvot kādā nomalē blakus mežam, bet daudz lētāk?

6. "Tusiņu" draugi 
Mums visiem ir šie cilvēki, šie ļoti jaukie cilvēki, kas neveikli veido robežu starp "pazīšanos" un "draugu", bet ar kuriem nav nekāda dziļāka sakara. Mēs varam gadiem ilgi turēt šīs pseidodraudzības ļoti lēnā ritmā, divas reizes gadā sapulcējoties (pēc daudziem plāniem, kas veikti un atcelti), lai lielākoties pārietu pāri lietām, kas ir notikušas mūsu dzīvēs, bet faktiski nedabūt neko jēdzīgu no šīs apmaiņas. Jo vairāk tādu draugu, jo lielāki tēriņi.

7. Rotaslietas, kuras nekad netiek izmantotas 
Rotaslietu, dažādu aksesuāru kolekcijas ar laiku kļūst arvien iespaidīgākas, un, pārrēķinot tās naudas izteiksmē, izrādās, ka esam iztērējuši pamatīgu četrciparu skaitli šiem pirkumiem. Nereti šīs kolekcijas ir kā atkarība, sevis apliecināšanas vajadzība, jo reāli daudzas no šīm rotaslietām nemaz netiek izmantotas.

8. Pārāk biežas ēdienreizes
Viedokļi dalās, vai veselīgāk ir ēst brokastis vai neēst, vai labāk ēst dažas reizes dienā vai vairākas, bet mazāk. Tomēr viens ir skaidrs – cilvēkam pamatā ir tendence pārēsties, ēst par daudz. Tikpat skaidrs ir, ka nav veselīgi ēst vēlu vakarā, pēc plkst. 19. Lai kaut ko ēstu, tas ir jānopērk. Izrādās, ja varētu sevi piespiest neēst "kaut ko garšīgu" vakaros, tiek ietaupīti lieli līdzekļi ilgtermiņā.

9. Kosmētika 
Kosmētika mēdz būt ļoti dārga – dažādi krēmi, skrubji, losjoni, smaržas. Šī noteikti ir sadaļa, kur var daudz ietaupīt. Mēs esam dzirdējuši apgalvojumus, ka cilvēks vislabāk izskatās tad, kad veselīgi dzīvo un uzturā lieto veselīgu pārtiku un dzer daudz ūdens. Ja kosmētikas lietošanu uztver vairāk piederīgu īpašiem notikumiem, pasākumiem, nevis ikdienai, tad var sanākt liels ieguvums naudas makam.

10. E-pastu izsūtnes
Lai cik dīvaini tas neliktos, parakstīšanās e-pastu izsūtnēm no dažādiem zīmoliem, veikaliem, ekspertiem ietekmē mūsu dzīves. Mūsu laiku, mūsu tēriņus. Bez tā var iztikt, ja vien nevēlies, lai kāds diktē tavu dzīvi, izvēles, lēmumus. Dienas beigās e-pasta izsūtnēm ir tikai viens galamērķis, izvilināt naudu no makiem un likt kaut ko iegādāties.