6 pazīmes, ka esi gatavs droši un izdevīgi noslēgt kredītlīgumu

Kreditēšanas joma ir kā mīnu lauks, kur ik uz soļa pastāv iespēj nonākt nepatīkamā situācijā, kas var nest nevēlamas sekas uz ilgu laiku. Lai no tā izvairītos, jāizpēta situācija un jāsper pa vienam solim, virzoties uz savu mērķi – drošu un savām vajadzībām piemērotu aizdevumu.

Esam apkopojuši sešas pazīmes, kas liecinās, ka esi labi sagatavojies un vari noslēgt drošu un izdevīgu kredītlīgumu.

Esi izvērtējis kredīta nepieciešamību
Tu esi rūpīgi apdomājis, vai kredīts patiešām ir nepieciešams un būs labākais risinājums konkrētajā situācijā? Iespējams, vajadzības nav steidzamas un ir atrisināmas citā veidā? Varbūt var kādā laika posmā naudu sakrāt un tikt pie kārotā bez kredīta palīdzības? Kredīta nepieciešamības izvērtēšana noteikti ir viens no būtiskiem soļiem, lai aizņemtos gudri un droši. 

Esi aprēķinājis nepieciešamo kredīta summu
Nav prātīgi aizņemties vairāk, nekā ir nepieciešams. Tāpēc ir būtiski pirms kredīta noformēšanas aprēķināt reālo summu, kas ir nepieciešama savu ieceru un vajadzību īstenošanai. Jo vairāk aizņemas, jo vairāk būs jāatdod, tāpēc ir svarīgi samērot aizdevuma summu ar savām reālajām vajadzībām. Ja ir jau kaut kas iekrāts, tad labāk lielāku daļu ieguldīt no saviem līdzekļiem, lai jāaizņemas mazāka summa.

Esi izpētījis un salīdzinājis dažādus aizdevējus un to produktus
Lai izlemtu, kurš kredīta veids būs piemērots un ar kuru aizdevēju slēgt līgumu, nepieciešams veltīt laiku informācijas izpētei. Jāpārbauda informācija par aizdevējiem, to pakalpojumiem, jāiepazīstas ar atsauksmēm, jāsalīdzina dažādu aizdevumu izmaksas un nosacījumi, izvērtējot, kas tieši ir labākais risinājums savu vajadzību īstenošanai. Lai uzzinātu, kuri uzņēmēji piedāvā finanšu pakalpojumus, var izmantot interneta palīdzību, piemēram, uzņēmumu datu bāzi: https://infolapa.zl.lv/latvijas-hipoteka-sia/. Tāpat noderīgas būs arī kredītu salīdzināšanas platformas, piemēram: https://comparo.lv/.

Esi pārliecināts par savu ienākumu stabilitāti
Vai esi atbildīgi izvērtēji savus ienākumus – to apjomu un stabilitāti? Tas ir viens no svarīgiem faktoriem, lai vēlāk kredītsaistības nepārvērstos par nepatīkamu slogu. Jāpārliecinās, ka ir pietiekami daudz brīvu līdzekļu, lai segtu kredītmaksājumus, kā arī neapdraudētu savu pamatvajadzību nodrošināšanu. 

Esi izvērtējis visas kredīta negatīvās puses
Kredīts ir parāds. Jāapzinās visi apstākļi un sekas, kādas var būt kredītlīguma noslēgšanai. Piemēram, ja tagad noformē aizdevumu kādām nesvarīgām vajadzībām, bet vēlāk ir vēlme ņemt hipotekāro kredītu mājokļa iegādei, tad var gadīties, ka ieraksts kredītvēsturē kļūst par iemeslu, kāpēc aizdevējs atsaka hipotēkas izsniegšanu. Tāpat jānoskaidro, kādas soda sankcijas aizdevējs ir tiesīgs pret klientu piemērot. Nepieciešams rūpīgi izlasīt visu, kas ierakstīts kredītlīgumā.

Tu veido iekrājumus neparedzētām situācijām
Iekrājumi ir kā drošības spilvens, kas var palīdzēt saglabāt finansiālo stabilitāti dažādu īslaicīgu satricinājumu un grūtību laikā. Piemēram, ja ir īslaicīga darba nespēja vai darba vietas maiņa, kas var radīt īslaicīgu ienākumu samazināšanos. Iekrājumi noderēs, ja nepietiks līdzekļu visu maksājumu un vajadzību segšanai.