Ābolu diena Dobelē šogad paies zinātnes zīmē

Jelgava, 4.okt., LETA. 7.oktobrī no plkst.9 līdz 15 Dobeles Tirgus laukumā notiks Ābolu diena, kas šogad norisināsies zinātnes zīmē, aģentūru LETA informēja Dobeles kultūras nama pasākumu producents Rihards Gāle.

Svētki paies, pieminot Īzaka Ņūtona slaveno atklāsmes momentu, redzot no ābeles krītošu ābolu. Šī vēsturiskā notikuma iespaidā šogad pasākums tiks risināts fizikas un ķīmijas tematikā.

Līdzās svinīgajai atklāšanai plkst.11 un Ābolu ordeņa pasniegšanai, kas tiks piešķirts par īpašiem sasniegumiem augļkopībā, pasākuma dienā skatītājus sagaida izglītojošs zinātniskais teātris, izklaidējoša muzikālā programma un amatnieku, dārzkopju un stādaudzētāju tirgus.

Visa pasākuma laikā ģimenes ar bērniem varēs piedalīties jautrās atrakcijās, apskatīt dzīvās ābolu skulptūras, pievienoties ābolu mozaīkas veidošanā ar pašu sagādātajām rudens veltēm, nobaudīt dažādus gastronomiskos pārsteigumus āra virtuvē, saņemt gardas dāvanas, kā arī izspiest savu ābolu sulu mobilajā sulas spiedē.

Ābolu dienai šogad būs arī sava lokālā naudas vienība "Eurēka", par kuru varēs iegādāties dažādus labumus svētku norises laukumā.

Dārzkopības institūts Ābolu dienā institūts demonstrēs vietējo augļu un dārzeņu unikalitāti, kā arī aktualizēs Latvijas vēsturisko dārzu nozīmību. Svētku dienā pasākuma viesi tiek aicināti doties organizētā ekskursijā plkst.12 no svētku norises laukuma uz Pētera Upīša dārzu, kurā aug 600 dažādas ābeļu šķirnes un hibrīdi.