Dobeles novadā par kukuļdošanu aizturēts Lietuvas Republikas pilsonis

Foto: Dobele24.lv
Foto: Dobele24.lv

Ceturtdien, 29.septembrī, Dobeles novadā par kukuļdošanu aizturēts Lietuvas Republikas pilsonis, pilsētas informācijas portālu Dobele24.lv informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē.

Šī gada 29.septembrī, plkst.23.55 Dobeles novada, Annenieku pagasta, Kaķeniekos, uz autoceļa Rīga – Skulte – Liepāja, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Patruļdienesta rotas amatpersonas par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu apturēja automašīnu Audi A6. Automašīnas vadītājs pie atļautajiem 50 kilometriem stundā brauca ar 74 kilometriem stundā.

Lai izvairītos no administratīvā soda, automašīnas pasažieris, Lietuvas Republikas pilsonis, 1985.gadā dzimis vīrietis policijas amatpersonām deva 50 eiro kukuli.

Pret vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323.panta pirmās daļas "(1) Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai apsolītāja, vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu".