Konferencē septembra beigās informēs par jauno tūrisma maršrutu "Baltu ceļš"

Rīga, 5.sept., LETA. 19.septembrī no plkst.10 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā norisināsies konference "Zemgaļi un sēļi tūrisma maršrutā "Baltu ceļš", prezentējot jauno maršrutu, aģentūra LETA uzzināja Zemgales plānošanas reģionā.

Pasākumā plānots informēt par tūrisma maršrutu "Baltu ceļš", kā arī veicināt tūrisma produktu veidošanu par zemgaļiem, sēļiem un baltiem.

Savukārt biedrības Latviešu karavīrs pārstāvis Normunds Jērums konferencē runās par maltu maztautām. Paredzēta arī komunikācijas stratēģes Lienes Kupčas prezentācija par komunikācijas lomu, veidojot kvalitatīvus tūrisma produktus. Bet tūrisma pakalpojumu sniedzēji runās par prasmēm popularizēt Zemgali un Sēliju.

Jau vēstīts, ka jaunā maršruta izveides procesā veikta senvēstures avotu izpēte, ievērības vērto apskates objektu izvēle un apsekošana, fotofiksācija, video filmas izgatavošana, aprakstu rediģēšana un tulkošana, tūrisma gidu vairākkārtēju mācību organizēšana un citas aktivitātes. 

Projekta "Starptautiskais kultūras maršruts "Baltu ceļš" kopējais finansējums ir 763 402 eiro, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 648 892 eiro.

Projekts "Starptautiskais kultūras maršruts "Baltu ceļš" tiek īstenots, lai izveidotu vienu starptautisku un vairākus reģionālas nozīmes kultūras tūrisma maršrutus, izceļot un popularizējot baltu materiālo un nemateriālo kultūras un dabas mantojumu.