Materiāla izvēle ēkas siltināšanai
Ja kāds vēl šaubās par mājas fasādes siltināšanas lietderību, tad viens no spēcīgākajiem argumentiem, kas liks jums pārdomāt, ir fakts, ka caur nesiltinātām sienām siltuma zudumi ir ap 35%. Parēķiniet, cik tas izmaksā naudā! Turklāt, siltinot fasādi, ārsienas tiek pasargātas no lielām temperatūras atšķirībām un uz sienām neveidojas mitrums, kas veicina veselībai un videi tik kaitīgo pelējuma sēnīšu veidošanos.
Ar ko sākt? Ar siltumizolācijas materiāla izvēli. Katram siltumizolācijas materiālam ir savi plusi un savi mīnusi, un to, kāds siltumizolācijas materiāls būs piemērots konkrētajai fasādei, jums ieteiks būvmateriālu internetveikala Būvserviss.lv speciālisti.
Minerālvates
Tās ir divas – akmens un stikla vate. Minerālvate ir universāla, jo izmantojama gandrīz visās ēkas konstrukcijās: ārsienās, iekšsienās, starpsienās, grīdās, starpstāvu pārsegumos, jumta konstrukcijā. Tā ne tikai teicami izolē siltumu, bet arī labi absorbē skaņu, tāpēc to izmanto arī kā izolācijas materiālu telpu starpsienās. Minerālvates iedala cietajos jeb plākšņveida un elastīgajos jeb ruļļveida materiālos. Fasāžu siltināšanai piemērotākās ir cietās akmens vates plāksnes, bet ruļļveida materiāli paredzēti statņu konstrukciju aizpildīšanai.
Putu materiāli
Sarunvalodā lietotais putuplasts jeb putu polistirols. Siltumizolējošo īpašību ziņā putu polistirols ir līdzvērtīgs minerālvatei. Putuplasts ir vieglāks, vienkāršāk un ērtāk apstrādājams nekā minerālvate, tāpēc darbs ar to noris ātrāk. Putuplastu izmanto ēku sienu, pārsegumu un jumta konstrukciju siltināšanai, arī vietās ar paaugstinātu mitrumu, piemēram, pagrabstāvos, ēku pamatos. Jāievēro, ka putuplastu izmanto tikai mūra vai betona sienām. Koka ēkām putu polistirolu neizmanto, jo tam ir mazāks ūdens tvaiku difūzijas koeficients – koka konstrukcijās sakrāsies mitrums un sāks veidoties pelējums.
Plašāku informāciju par fasādes siltināšanas materiāliem lasiet www.blogs.buvserviss.lv Uz sarakstu