Šonedēļ Dobelē noslēgsies Latvijas motokrosa čempionāts solo klasēm

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

Jau šo svētdien, 11.septembrī, norisināsies sezonas noslēguma jaudīgākās motokrosa sacensības Baltijā-Latvijas čempionāta "Cramo" superfināls apvienojumā ar Igaunijas čempionāta noslēdzošo posmu. Ņemot vērā sezonas kopvērtējumu, cīņa par čempiona titulu nav beigusies nevienā no klasēm un viss izšķirsies Dobelē.

Kā pilsētas informācijas portālu Dobele24.lv informēja organizatori, skatītājus sagaida neaizmirstamas cīņas visās solo motociklu klasēs, jo finālposmā cīņas būs ļoti asas - Superfinālā iegūtie punkti tiek dubultoti un tas nozīmē, ka viss izšķirsies šajās sacensībās. Pasākuma pilnasinību nodrošinās paralēli notiekošais Igaunijas čempionāta fināls. "Pieļaujam, ka abu valstu Nāciju kausa (MXoN) izlašu sportisti Dobelē būs pilnā sastāvā un šāds sacensību salikums garantēs pilnas starta barjeras visās klasēs, kā arī spraigu cīņu jau kvalifikācijas braucienos," atklāj sacensību organizators Māris Sniķers. Skatītāju komfortam, ēdināšana no Tex- Mex, bet labam garastāvoklim Miķeļa alus. Darbosies suvenīru, uzlīmju, kā arī moto-aksesuāru tirdzniecības punkti no Z dizains, Vilders un KSM, bonusā Isostar sporta uzturs un Prolong smērvielu prezentācija. Ja esat kopā ar mazajām atvasēm tad paralēli motokrosam būs iespējas izmēģināt savas prasmes Strider balansa velosipēdu trasē, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās Motokrosa fanu teltī. Fanu teltī sacensību pārtraukumā būs iespēja satikties un iegūt kādu autogrāfu no Latvijas MXoN izlases sportistiem. Par kvalitatīvu apskaņošanu rūpēsies Aspektsound DJ un sacensību starplaikā arī Dobeles dzīvās roka leģendas.

Tie fani, kuri kaut kādu iemeslu dēļ tomēr uz sacensībām nevar ierasties, varēs izmantot iespēju MX125, MX1 un MX2 klašu braucienus vērot TV ekrānos tiešraidē kanālā rigatv24.lv. Pārraidi komentēs Ģirts Timrots. Sacensību translācijas atkārtojumu varēs noskatīties arī nedēļu pēc sacensībām Lattelecom kanālā Best4sport. Sacensību norises analīzē tiešraidē piedalīsies vadošo komandu pārstāvji.

Mototrase "Ceļa Ēzeļi" Dobelē tiks gatavota ierastajā stilā - safrēzējot cieto māla segumu, trasē pārveidots starta pirmais līkumu, kurš tagad ir 180 grādu leņķī – sacensību organizators uzskata, ka daudz drošāks nekā iepriekš. Šogad, sadarbībā ar būvtehnikas nomas uzņēmumu CRAMO, dalībnieku nometnes teritorijā būs pieejams strāvas pieslēgums, tas būs pieejams arī mehāniķiem jaunajā moto mazgāšanas vietā, kura tapusi sadarbībā ar SAFE. Iebraukšana dalībnieku parkā būs iespējama no 01.09. pulksten 16.00 - 23.00 un 11.09. no 6.00. "Ņemot vērā, ka organizējam finālposmu, esam sagatavojuši arī īpašus, finālposmam paredzētus kausus, kuri tapuši tepat Latvijā, kā arī sadarbībā ar uzņēmumiem Baltic Motoparts, TD &A, Putoline, Isostar, Maxmoto un Prolong pilnīgi visu klašu pirmo 3 vietu ieguvēji balvās saņems motokrosam noderīgu lietas. Kā visos posmos, arī šeit būs savas specbalva no Vilders un KSM, un, protams, nolikumā paredzētais naudas balvu fonds," komentē sacensību organizators. Dalībnieku nometnē darbosies arī TD&A tirdzniecības punkts - brilles, aksesuāri, rezerves daļas - ja kas pietrūkst vai salūzis, viņi palīdzēs. Ar svaigu motoriepu klāstu un riepu montāžas pakalpojumu dalībnieku nometnē darbosies Uldis Skujiņš no Liepājas.