Zemnieks Bruss apmierināts ar restorāna un viesnīcas "Zoltners" attīstību

Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay
Ilustratīvs foto/ Foto: Pixabay

Tērvetes novada zemnieks, restorāna, viesnīcas un alusdarītavas "Zoltners" īpašnieks Valters Bruss ir apmierināts ar pērn un šogad paveikto gan restorāna, gan citu viņa uzņēmumu attīstībā un paredz, ka šogad varētu kristies graudaugu cenas, taču pieprasījums pēc sēklu materiāla varētu palikt iepriekšējā līmenī.

"Iet labi. Klientu ir pietiekami daudz, tagad sākusies vasaras sezona, kad siltajās dienās apmeklētāju ir vairāk," aģentūrai LETA par pērnā gada oktobrī atklāto restorānu stāsta Bruss. Pie restorāna ierīkota arī āra terase, bet vēl tiek strādāts pie veikala koncepcijas, lai tajā varētu iegādāties alu. To pašlaik var nopirkt līdzņemšanai restorāna bārā.

Arī viesnīca ir noslogota, īpaši brīvdienās. Bruss vērtē, ka klienti ir gan vietējie, gan tūristi no Latvijas un ārzemēm. "Tāpat kā citiem šajā jomā strādājošajiem," piebilst uzņēmējs.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka SIA "Silāres", kas apsaimnieko restorānu, pērn par 51% krities apgrozījums, sasniedzot 624 962 eiro, bet vēl pirms gada apgrozījums bija 1 295 373 eiro. Ievērojami sarukusi arī peļņa, kas 2015.gadā bija 21 107 eiro, bet 2014.gadā - 104 598 eiro. Uzņēmuma vadība samazinājumu skaidro arī ar izmaksām, kas bija nepieciešamas alusdarītavas, restorāna un viesnīcas atvēršanai. Tāpat lieli izdevumi lauksaimniecības produkcijas ražotājam radās elektroenerģijas, tehnikas rezerves daļu un servisa pakalpojumu cenu pieauguma dēļ. Zemo realizācijas cenu dēļ netika realizēta arī iegūtā kviešu raža.

Par 41% krities arī otrā Brusam piederošā uzņēmuma - zemnieku saimniecības "Strazdi" apgrozījums. 2015.gadā saimniecības "Strazdi" apgrozījums bija 1 062 448 eiro, salīdzinot ar 1 813 628 eiro gadu iepriekš. Apgrozījuma kritumu saimniecības īpašnieks skaidro ar nerealizētajiem saražotās produkcijas krājumiem, norādīts uzņēmuma gada pārskatā. "Strazdi" pērn nopelnīja 447 344 eiro jeb gandrīz divreiz vairāk nekā 2014.gadā, kad peļņa bija 246 457 eiro.

"Nerealizētais jebkurā gadījumā tiek realizēts, vienkārši katrs zemnieks gaida izdevīgāko brīdi tirgū, labāko cenu," Bruss aģentūrai LETA stāsta, ka šogad visi krājumi pārdoti. Šogad zemnieks paredz zemākas graudaugu iepirkšanas cenas nekā vidēji pēdējos piecos gados, ko nosaka tirgus situācija visā pasaulē.

Savukārt pieprasījumu pēc sēklām, ko nodrošina Brusa uzņēmums SIA "Cers", īpašnieks prognozē iepriekšējā gada līmenī. Uzņēmums gada pārskatā norādīts, ka pērn, realizējot sēklas materiālu Latvijas tirgū, uzņēmuma ieņēmumi bijuši 644 549 eiro. Kopējais "Cers" apgrozījums sasniedza 679 295 eiro, kas ir par 14% vairāk nekā 2014.gadā, kad apgrozīti 597 114 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Pieaugusi arī sēklu tirgotāja peļņa - pērn tā bijusi 16 668 eiro, bet vēl pirms gada - 3619 eiro.

Brusam pieder daļas (33,3%) arī datorprogrammēšanas uzņēmumā SIA "Agro IT", taču par uzņēmuma attīstības tendencēm viņš runāt nevarot, jo par darba nodrošināšanu rūpējas pārējie līdzīpašnieki. "Firmas.lv" dati liecina, ka "Agro IT" līdzīpašnieki ir arī Jānis un Viesturs Bartuševici. Uzņēmums pērn apgrozījis 9504 eiro un nopelnīja 1835 eiro.