Ziņu sākumlapa
 
Sabiedrība
Politika
Būvniecība
Medicīna
Ekonomika
Firmas.lv ziņas
Pilsētas svētki
Sports »
Izklaide »
Izglītība
Dzīvesstils
Policijas ziņas
Temati
 
TOP ziņas
Šodien
Vakar
7 dienās
 
Ievietot ziņu
 • Trešdiena, 24.oktobris (2012), 08:42 , Baiba Šķērīte/Dobele24.lv

  Dobele tūrisma sezonas kulmināciju piedzīvo ceriņu ziedēšanas laikā

  • Atzīmēt
  • Izdrukāt

  • Foto: Dobele24.lv
   Šogad visvairāk cilvēku Dobeli apmeklējuši ceriņu ziedēšanas laikā un šajā gadā pilsētas viesu interese bijusi vēl lielāka nekā gadu iepriekš. Dobelē tūrisma sezonas kulminācija ir tieši ceriņu ziedēšanas laiks - maija beigas un jūnija sākums, pilsētas informācijas portālam Dobele24.lv pavēstīja Anita Banziņa, Dobeles novada Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja.

   Viņa norāda, ka līdz oktobra vidum Dobeles novada TIC šogad apmeklējuši aptuveni 3 700 interesenti. Tas ir ievērojami vairāk nekā pagājušajā gadā, kad kopumā visa gada laika TIC apmeklēja 3 500 apmeklētāji. A.Banziņa pieļauj, ka TIC apmeklētāju skaits šogad noteikti vēl pieaugs, jo ziemā pilsētā būs apskatāmi Dobeles sniegavīri.

   Vaicāta ar ko varētu būt skaidrojams tūristu intereses pieaugums, TIC vadītāja norāda: "Noteikti viens no iemesliem ir tas, ka Dobelē ir noslēgusies vēsturiskā tirgus laukuma rekonstrukcija un maijā tirgus laukums tika atklāts ar galveno pilsētas akcentu - vēsturiskajā vietā izbūvēta "Aka", tā kalpo gan kā strūklaka, gan kā dzeramā ūdens avots. Esam ieguvuši jaunu objektu un tas ir jauns piedāvājums un jebkurš jauns piedāvājums rada arī jaunu apmeklētāju pieplūdumu."

   Lielu interesi izpelnījušies arī citi pasākumi, kas šogad tika rīkoti pirmo reizi, piemēram, Ābolu festivāls.

   A.Banziņa uzskata, ka tūrisma izaugsmi kavē arvien pieaugošās degvielas cenas. "Ekonomiskā situācija joprojām ir jūtama, taču prieks, ka ar katru gadu sākam pamazām atgūties," viņa norāda un piebilst, ka šāda problēma joprojām ir aktuāla visur Latvijā.

   Dobeles novada TIC aktīvi strādā pie tūristu piesaistes un informācijas centra vadītāja pauž, ka pirmais būtiskais priekšnosacījums tūristu piesaistei ir jaunu apskates objektu izveide. Otra būtiska lieta esot tas, kā šie objekti tiek piedāvāti un kā cilvēki par tiem uzzina. Lai potenciālos tūristus iepazīstinātu ar piedāvājumu Dobeles novadā, TIC speciālisti šogad kopā ar Tērvetes novada un Tērvetes dabas parka speciālistiem piedalījušies Starptautiskajā tūrisma gadatirgū Rīgā, Viļņā, Tallinā un Tartu. Liela nozīme esot arī sociālo tīklu izmantošanai.

   Tūristu iecienītākie apskates objekti Dobeles pusē ir Pētera Upīša ceriņu dārzs, Dobeles novadpētniecības muzejs, Pokaiņu mežs, Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejs "Pikšas". Populārs esot arī Štelmaheru akmeņu dārzs un Klūgu ģimenes ainavu dārzs. Ievērojamu tūristu skaitu joprojām pulcē arī Dobeles pilsdrupas.

   A.Banziņa pastāsta, ka nemainīgi ārzemju tūristu vidū visbiežākie viesi ir lietuvieši. "Aptuveni 70% no ārzemju viesiem ir lietuvieši, kuri ļoti iecienījuši šo pusi. Viņi apskata gan Dobeli, gan Tērveti. Šogad biežāki viesi mūsu pusē ir arī igauņi un krievi," informē TIC vadītāja.

   Dobeles novada TIC jau otro gadu novada viesiem piedāvā iegādāties arī suvenīrus. A.Banziņa norāda, ka piedāvājums ir gana plašs - ir iespēja iegādāties "Baltic Candles" sveču darbnīcas ražotās sveces ar Dobeles fotogrāfijām un zīmējumiem, Aijas Princes gleznu reprodukcijas, SIA "Mary's Delicate Line" izšūšanas darbnīcā tapušos linu auduma iepirkumu un tēju maisiņus, kā arī vairākas citas lietas. Iecienītākie suvenīri tomēr esot tie, kas nemaksā dārgi, piemēram, mazas māla krūzes un magnēti ar Dobeles skatiem.
   Viss par:


  •