Vietējās ziņas

 • Etnogrāfiskie tautastērpi Zemgalē – kādi tie bija?

  shutterstock.com

  Zemgale lepojas ne tikai ar skaistākajām Latvijas muižām un pilīm, bet arī tiek dēvēta par Latvijas maizes klēti; tās plašie un auglīgie līdzenumi jau kopš seniem laikiem ir bijuši kā radīti dažādu graudaugu un dārzeņu audzēšanai. Pacietīgie un darbīgie zemgalieši, savukārt, par lielāko vērtību uzskata savus tautiešus, kā arī skaistos kultūrvēsturiskos objektus. Zemgaļiem, protams, ir arī savi tradicionālie tautastērpi, ko tie valkāja un vēl arvien valkā dažādos godos. 

 • Priekšrocības, ko bīdāmie vārti ar automātiku nodrošinās uzņēmuma teritorijā

  Bīdāmie vārti, kas papildināti ar mūsdienīgu automātisko vēršanās sistēmu, ir viena no populārām izvēlēm, kad runa ir par teritorijas labiekārtošanu un norobežošanu. Šāda izvēle ir ērta ne tikai privātmājām, bet arī industriāliem objektiem, ražošanas un biroju ēku teritorijām. Bīdāmie vārti ar automātiku sniedz vairākas būtiskas priekšrocības un ērtības, ko novērtēs ikviens uzņēmums.

 • Vīgantes parks un tā zudušais dabas piemineklis

  Ilva Kalnaja/flickr.com

  Vīgantes parks atrodas Staburaga pagastā, Daugavas kreisajā krastā, 200 metrus uz ziemeļiem no Staburaga, pie bijušās Vīgantes muižas. Lai arī par kādreizējās muižas apbūvi mūsdienās liecina klēts drupas, laukakmeņu mūra žogs, vairāki dīķi un dažādu koku sugu stādījumi, Vīgantes parks piedāvā iepazīt Staburaga apkaimes garo un tradīcijām bagāto vēsturi.

 • Lauku māja ar pilsētas ērtībām

  Mājai, kas atrodas ārpus pilsētas, labs un arī materiāli diezgan izdevīgs risinājums ir ierīkot kanalizācijas sistēmu ar septiķi, kas darbojas uz nosēdu principa, bez elektrības, bez baktērijām. Nav nepieciešama nepārtraukta uzraudzība un aktīva lietošana. Notekūdens hermētiska septiķa iekšienē nosēžas trijos nodalījumos un pēc tam paštecē tiek novadīts speciāli tam paredzētā infiltrācijas jeb drenāžassistēmā.

 • Latviešu strēlnieku varonība – Ziemassvētku kauju muzejs "Mangaļi"

  Kārlis Dambrāns/flickr.com

  Latvijas Kara muzeja filiāle "Ziemassvētku kauju muzejs" atrodas Jelgavas rajona Valgundes pagasta "Mangaļu" mājās, kuru tuvumā atradās I pasaules kara frontes līnija un norisinājās leģendārās Ziemassvētku kaujas. Ziemassvētku kauju muzejā iespējams gan apskatīt izstādi "Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas" un kauju vietu maketu, gan izstaigāt 7,2 kilometrus garo izzinošo taku.

 • Zemgale – tās tradicionālie ēdieni

  Zemgale var lepoties ne tikai ar skaistākajām Latvijas pilīm un muižām, bet arī tiek saukta par Latvijas maizes klēti, un ne velti – tās plašie un auglīgie līdzenumi jau kopš seniem laikiem ir bijuši kā radīti dažādu graudaugu un dārzeņu audzēšanai. Pacietīgie un darbīgie zemgalieši, savukārt, par lielāko vērtību uzskata savus tautiešus, kā arī skaistos kultūrvēsturiskos objektus.

 • "Era Esthetic" – jaunākās tehnoloģijas ādas veselībai un skaistumam

  Kā jūs rūpējaties par savu ādu? Vai darāt to regulāri un pietiekami efektīvi? Protams, ka divdesmit gadu vecumā par to nav īpaši jādomā, jo daba parūpējusies, ka pat pēc negulētas nakts, ballītēm un neveselīgām maltītēm izskatāties lieliski, bet rūpēties par sejas un ķermeņa ādu jāsāk savlaicīgi, lai aizkavētu novecošanās pazīmju rašanos un saglabātu ādu gan veselīgu, gan skaistu jebkurā vecumā. 

 • Swarovski auskari svētkiem un ikdienai

  Rotaslietu zīmola Nela Gems sudraba auskari ļauj sievietei skaisti sapucēties gan ikdienā, gan arī īpašos pasākumos un svētkos.

 • Presto Autoskola ienāk Dobelē

  Presto Autoskolas piedāvājums ir nepārspēts konkurentu vidū un pārspēj jebkuru autoskolu ar servisu un mūsdienīgu pieeju pakalpojumu sniegšanā.

 • "Fortum" apsver siltumapgādes biznesa Baltijas valstīs un Polijā iespējamo pārdošanu

  Somijas enerģētikas grupa "Fortum" apsver siltumapgādes biznesa Baltijas valstīs un Polijā iespējamo pārdošanu.