Dūmu detektori drošākai ikdienai

Foto: Fnserviss.lv
Foto: Fnserviss.lv
Apkures sezonas laikā un arī pēc tās beigām ir ļoti būtiski atcerēties par ugunsdrošību savā dzīvesvietā. Nelaime nenāk brēkdama, un ne vienmēr izkurināta krāsns un aizvērts šīberis garantē, ka viss būs kārtībā. Ja tas ir aiztaisīts pārāk ātri, tad istabā var sakrāties indīgas gāzes, kas var apdraudēt kā veselību, tā dzīvību. Lai pasargātu sevi un pārējos ģimenes locekļus, ir iespējams šādas situācijas novērst, savlaicīgi telpās uzstādot dūmu un gāzes detektorus.

Dūmu detektoru veidi
Foto: Fnserviss.lvFoto: Fnserviss.lv


Kā veikalos, tā arī internetā var iegādāties dažādus dūmu un gāzes detektorus. Populārākie un pieprasītākie ir dūmu detektori, kas tautā un profesionāļu vidū bieži tiek saukti arī par autonomiem dūmu detektoriem. Savā būtībā dūmu detektors ir efektīva ierīce, kas brīdinās par gaidāmo nelaimi un ļaus to novērst. Dūmu detektori jeb bezvadu dūmu detektori ir autonomas, ar baterijām darbināmas ierīces. Tās ir aprīkotas ar fotoelektronisku dūmu atpazīšanas ietaisi.

Kā tie darbojas? Tie fiksē konkrētu dūmu koncentrāciju telpā un sāk signalizēt ar spalgu skaņu, ko sadzirdēs mājās visi un uzmodinās arī cieši aizmigušu cilvēku. Tāpat, ja paši mājas saimnieki būs devušies prom no mājām, ir liela iespēja, ka šādu spalgo signālu sadzirdēs kaimiņi, kas varēs izsaukt papildus palīdzību ugunsgrēka novēršanai. Jāatceras, ka autonomie dūmu detektori ir paredzēti tikai lietošanai iekštelpās.  

Taču der atcerēties, ka bez dūmu detektoriem pastāv arī citi detektoru veidi. Ja drošības nolūkos vēlies ierīkot ierīces, kas brīdinātu par dūmu koncentrāciju virtuvē vai katlutelpā, iespējams iegādāties specializētus detektorus, kas dos signālu tikai īpašos gadījumos un neizraisīs viltus trauksmi, piemēram, kas radušies gatavojot pārtiku uz pannas, kaut ko piededzinot. Šādām telpām būs piemēroti siltuma jeb termodetektori vai kombinētie gāzes detektori, kas dos signālu par konkrētu gāzes koncentrāciju telpā vai temperatūras svārstībām. 

Dūmu detektoru izvietošana
Foto: Fnserviss.lvFoto: Fnserviss.lv
Ar attālumu, kādā ieteicams izvietot dūmu detektorus, var iepazīties ierīces lietošanas instrukcijā vai arī jautāt par to pārdevējiem, pie kura tas iegādāts. Parasti iesaka uzstādīt uzreiz vairākus dūmu detektorus, jo signālam ir jābūt labi dzirdamam visā mājā vai dzīvoklī. Ja pārbaudes rezultātā, ir konstatēts, ka dzirdamība kādā telpā nav pietiekama, tad jānodrošinās ar tik daudz dūmu detektoriem, lai tie sniegtu maksimālo tiem paredzēto rezultātu.  

Jāatceras, ka visaugstākajā punktā telpas centrā novietots dūmu detektors sniegs visefektīvāko ierīces darbību. Lai dūmu detektors kalpotu ilgi un būtu teicamā darba kārtībā, svarīgi ik pa laikam to iztīrīt no putekļiem un uzkrātajiem netīrumiem. 

Kur iegādāties kvalitatīvus dūmu detektorus?
Foto: Fnserviss.lvFoto: Fnserviss.lv
Lai gan detektori tiek piedāvāti dažādos veikalos, visdrošāk tos iegādāties specializētos veikalos, kas piedāvā ugunsdrošības inventāru. Daudzi jau paguvuši novērtēt "FN-Serviss" plašo piedāvājumu, kurā ietilpst ne tikai tradicionālie dūmu detektori, bet arī gāzes detektori ar releju un  tvana gāzes detektori.

Tie ir atšķirīga dizaina un krāsu, kā arī pieejami par dažādām cenām, tādēļ katrs var izvēlēties tādu, kas visvairāk atbilst mājsaimniecības budžeta iespējām.

Izvēle par labu profesionāļiem
Ja nezini, pie kā vērsties, lai saprastu, kāds  ugunsdrošības risinājums ir  vispiemērotākais  konkrētajai telpai, konsultējies ar speciālistiem. 

"FN-Serviss" ir uzticams sadarbības partneris šādu jautājumu risināšanā, jo tas savā jomā ierindojas starp vadošajiem drošības speciālistiem Baltijā. Tas sniedz plaša spektra pakalpojumus un nepieciešamās iekārtas ugunsdrošībā, darba aizsardzībā un drošības sistēmu jomā. 

Lai plašāk iepazītos ar "FN-Serviss" piedāvātajiem pakalpojumiem, droši ieskaties mājaslapā un pasūti savas mājsaimniecības vajadzībām atbilstošāko ugunsdrošības inventāru. Atceries, ka tā būs nenovērtējama investīcija ilgam laikam – tā pasargās tevi un mājiniekus no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu