Dobeles skolotāji apgūst video un animāciju vedošanu
Projekta mērķis ir rast veidus, kā ar tehnoloģijām uzlabot skolēnu sasniegumus mācībās. Skolu komanda, kuras projektu "Iespējamā misija" (IM) treneri un žūrija novērtēs par ilgtspējīgāko, īstenojamu daudzos mācību priekšmetos un, kas vislabāk veicinās sadarbību skolā, saņems 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām.
"Mūsu lielākie ieguvumi no "Samsung Skola nākotnei" ir atvērtība jaunajām pārmaiņām izglītībā. Esam izmantojuši sociālos tīklus mācībās, izveidojuši skolas blogu, kuru regulāri papildinām ar skolēnu radošajiem darbiem. Esam arī kļuvuši drosmīgāki strādāt ar IT rīkiem. Skolēni atzinīgi novērtē, ka skolotāji darbojas Tviterī un viņiem patīk izmantot dažādos prezentēšanas rīkus. Piemēram, 4.b klases skolēni Tviterī regulāri sazinās savā starpā un ar skolotājiem, kā arī tajā saņem uzdevumus matemātikā un vizuālajā mākslā. Vecākās klasēs veido radošos darbus izmantojot programmu Infogr.am un Slid.es," stāsta Dobeles 1.vidusskolas komanda.
"Lielākais ieguvums no "Samsung Skola nākotnei" ir prasme un uzdrošināšanās radoši strādāt ar mūsdienīgām tehnoloģijām, un mācīt to citiem. Skolas daudzveidīgajām mācību vajadzībām noder visi Samsung mācībās izmēģinātie rīki, bet skolēnu vidū vislielāko sajūsmu radīja prezentēšanas rīki un arī Twitter. Mūsdienīguma izjūtas skala mūsu komandā ir būtiski paaugstinājusies un šī izjūta attīstās arī mūsu skolēnos," stāsta Dobeles Valsts ģimnāzijas komanda.
Noslēdzošajā mācību modulī, kas notika no 31. marta līdz 4. aprīlim, skolotāji apguva video un animāciju veidošanu. "Iespējamā misija" (IM) treneri atklāja, kādi ir kvalitatīva video un animāciju priekšnosacījumi, un kā ar dažādu rīku palīdzību sarežģītus mācību priekšmetus var pasniegt radoši.
"Samsung Skola nākotnei" dažādu nozaru eksperti iedvesmo dalībniekus būt par pārmaiņu nesējiem un realizēt savas idejas gan skolā, gan ikdienā. Animācijas un video modulī dalībnieki tikās ar "Avārijas Brigādes" tēvu un galveno brigadieri – leģendāro Jāni Cimmermani. Tāpat iedvesmas lekcijas lasīja animācijas dižgare Dace Rīdūze, digitālo mediju speciālists Rolands Laķis, viens no spilgtākajiem mūzikas video un reklāmas režisoriem Jurgstulajstus, un Jurģis Krāsons – Latvijas labākais kino mākslinieks, kura darbs ir plaši novērtēts starptautiskajā kino arēnā.
Samsung programmu izsludināja pērn oktobrī, kad papildu digitālās prasmes pieteicās apgūt 213 jeb ceturtā daļa Latvijas skolu. Visus pieteikumus izvērtēja IM un žūrija, kas arī noteica, kuras 30 skolu komandas ir uzņemtas apmācībās.
Visvairāk pieteikumu programmai tika saņemts no kurzemniekiem – tika pieteiktas 48 skolas, kas ir aptuveni 38% no visām skolām Kurzemē. No Latgales un Vidzemes saņemts līdzīgs pieteikumu skaits – attiecīgi 45 un 44 skolu komandas, kas ir aptuveni 39% no visām skolām abos reģionos. No Rīgas un Rīgas rajona interesi izrādīja 62 skolu komandas (~32% no visām Rīgas un tās rajona skolām), bet no Zemgales 14 (~13% no visām skolām Zemgalē).
Mācības programmā notiek piecos moduļos: pirmais modulis no 2014.gada 6. līdz 10.janvārim; otrais modulis no 3. līdz 7. ebruārim; trešais modulis no 3. līdz 7.martam; ceturtais modulis no 31.marta līdz 4.aprīlim; piektais modulis no 6. līdz 12.maijam. Vieta: Samsung tehnoloģiju telpa Rīgā, Duntes ielā 6. Uz sarakstu