Kādēļ sarunas ir tik svarīgas pāra seksuālajai dzīvei un psiholoģiskajam noskaņojumam?

Labas un kvalitatīvas sarunas palīdz stiprināt pāra attiecības. Sarunāties ieteicams par visu – ne tikai sadzīvi un emocionālo pasauli, bet arī seksuālo dzīvi. Pareizi komunicējot un skaidri izsakot savas domas, uzklausot otru, abi partneri jutīsies sadzirdēti un gandarīti. Tā kā arī sekss ir ļoti būtiska attiecību sastāvdaļa, bez kuras neiztikt, – ir vērts ieguldīt laiku un pūles, lai par to runātu!

Savu vēlmju un vajadzību atklāta paušana 
Tāpat kā jebkurā citā sfērā, komunikācija ir izšķiroša arī seksuālajā dzīvē. Daudzi cilvēki sagaida, ka sekss kļūs lielisks pats par sevi, kad satiksim īsto partneri, un nekāda komunikācija nebūs nepieciešama. Diemžēl šāda doma bieži vien neatbilst realitātei, jo nevienam vēl nepiemīt spējas nolasīt sava partnera domas un noskaidrot, ko tieši viņš visvairāk vēlētos... Ikviens ir atšķirīgs, tāpēc arī lietas, kas mums patīk vai nepatīk, atšķiras. Nav jābaidās par savu gaumi runāt ar savu otro pusīti, jo tikai tad varam gaidīt, ka seksuālā dzīve atbildīs mūsu patiesajām vēlmēm. Protams, attiecības veido divi cilvēki, tāpēc arī jūsu otrajai pusītei vajadzētu rīkoties tāpat – atklāti izstāstīt, kas tiek sagaidīts no intīmās dzīves.

Pamēģiniet par seksuālo dzīvi runāt ārpus guļamistabas
Tas var izklausīties mazliet dīvaini, bet uzticieties – šis padoms ir patiešām derīgs. Ir tikai dabiski, ka runas par seksuālo dzīvi, tās uzlabošanu un dažādošanu var likt justies mazliet neomulīgi gan jums, gan partnerim. Lai gan guļamistabas vide ir pietiekami intīma gaisotne un lieliski piemērota tuvībai, tā tomēr nav pati labākā vieta šādai sarunai. It sevišķi, ja gatavojaties visu uzsākt, tiklīdz kā saruna ir beigusies. Tas skaidrojams ar to, ka šajā vietā un laikā otrs šāda veida informāciju var uzņemt daudz jūtīgāk nekā parasti, uztverot to kā kritiku vai pārmetumus.

Centieties saprast viens otra mīlestības valodu
Jūs droši vien esat dzirdējuši par slaveno Gerija Čepmena (Gary Chapman) grāmatu “Piecas mīlestības valodas”. Kā jau var noprast no nosaukuma, grāmata izdala piecas mīlestības valodas: atbalstoši vārdi, kvalitatīvi pavadīts laiks kopā, dāvanas, darbības otra labā un fizisks pieskāriens. Kad esam laimīgi un dzīvē sokas labi, mēs parasti dabiski piekopjam katru no tām, bet, kad ikdienas dzīve kļūst saspringtāka, mēs kļūstam noguruši un viegli aizkaitināmi, un par dažām no valodām aizmirstam. Zinot, kāda ir jūsu un jūsu otrās pusītes mīlestības valoda, ir krietni vieglāk otru darīt laimīgu! Pat seksuālo dzīvi iespējams pielāgot tam, lai tā būtu pēc iespējas konsekventāka un sakristu ar jūsu un jūsu partnera valodu. Ja  ir labas attiecības ikdienā, uzlabojas arī mūsu intīmā dzīve. Pareizā mīlestības valoda noteikti var palīdzēt uzturēt attiecībās saskaņu un izvairīties no konfliktiem.

Atsauciet atmiņā periodu, kad sekss bija satriecošs
Pastāstiet viens otram par savām visspilgtākajām seksuālajām pieredzēm. Vai toreiz noteicošais bija sajūtas, pieskārieni, vieta, kaut kas jauns un vēl nepiedzīvots, vai varbūt satriecoša poza? Sarunas laikā nekautrējieties otram stāstīt arī detaļas, jo tas palīdzēs labāk saprast, kas tieši jums visvairāk patika. Pat tad, ja jūtat mulsumu par to runājot, nesatraucieties – nereti šādas sajūtas ir klātesošas tikai pirmo sarunu laikā. Patiesi atklāts dialogs pavisam noteikti ir tā vērts! 

Kāda ir ietekme uz mūsu psiholoģisko stāvokli?
Izrunāšanās pozitīvi ietekmē ne tikai seksuālo dzīvi, bet arī jūsu psiholoģisko labsajūtu. Daloties ar saviem sapņiem un fantāzijām ar savu otro pusīti, rodas dažādas emocijas – biklums un atvieglojums vienlaikus. Ja spējat partnerim izpaust konkrētas detaļas, skaidrs, ka jūtaties droši un otram pilnībā uzticaties. Tajā pašā laikā jāatceras – visa informācija jāpasniedz piemērotā veidā! Esiet ārkārtīgi uzmanīgs, formulējot savas vēlmes, izsakot kritiku vai ko norādot. Tikai vadot sarunu pareizi, jūs sasniegsiet vēlamo rezultātu.

Kā rīkoties, kad saruna aizritējusi?
Viss ir atkarīgs no tā, kādu reakciju esat saņēmuši no savas otrās pusītes. Ja saruna ritējusi raiti un esat saņēmuši atbalstu, varat sākt piepildīt savas fantāzijas. Tāpat nebūtu slikti lieku reizi atcerēties par drošību. Lai pasargātu sevi no slimībām vai nevēlamas grūtniecības, pietiks ar pašu vienkāršāko un populārāko izsargāšanās līdzekli – prezervatīviem. Ielūkojieties šajā internetveikalā, kur ir pieejami tikai augstākās kvalitātes prezervatīvi

Durex intense orgasmic supersex.lv/durex-intense-orgasmic-12-gab/

Durex extra safe supersex.lv/durex-extra-safe-18-gab/

Durex strawberry supersex.lv/durex-strawberry-12-gab/

Noslēdzot – labs ieteikums ir arī turpināt procesa laikā sarunāties, nesteigties un visu darīt pakāpeniski. Tad nevajadzētu būt nekādiem šķēršļiem, lai piedzīvotu pašas neaizmirstamākās emocijas! 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu