Banner 980x90

Pēc bērnudārza "Spodrītis" rekonstrukcijas Dobeles novadā nebūs problēmu ar bērnudārzu vietām

Pēc Dobeles pirmsskolas izglītības iestādes "Spodrītis" rekonstrukcijas ar vietām Dobeles novada bērnudārzos tiks nodrošināti 98% bērnu. Pašvaldība jau līdz šim piedāvā vienlīdzīgas iespējas apmeklēt bērnudārzu arī pusotra gada veciem bērniem.

Dobeles novada pašvaldības vecākā konsultante Dzintra Matisone aģentūru LETA informēja, ka Dobeles novada septiņas pirmsskolas izglītības iestādes (ieskaitot speciālo pirmsskolas izglītības iestādi "Valodiņa") - visas ir pašvaldības pārziņā. Jau līdz šim tās piedāvā vienlīdzīgas iespējas visiem Dobeles novada administratīvajā teritorijā deklarētiem bērniem apgūt izglītības programmu.

Pašvaldības pārstāve skaidroja, ka visas iestādes bērnus uzņem no pusotra gada vecuma, dažas pat no viena gada vecuma. Uzņemšana notiek saskaņā ar Dobeles novada domes 2010.gada 30.decembra noteikumiem Nr.36 "Kārtība pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācijai, uzņemšanai un atskaitīšanai Dobeles novada pašvaldības izglītības iestādēs". Bērni ar vietām tiek nodrošināti iesniegumu iesniegšanas secībā. Pieteikt savu bērnu izglītības iestādē var no bērna dzimšanas.
Sakarā ar pirmsskolas izglītības iestādes "Spodrītis" rekonstrukciju Dobeles pilsētā, šā gada 1.septembrī ar vietām Dobeles novada pirmsskolas izglītības iestādēs tiks nodrošināti 98% novada rindā esoši bērni, informēja Matisone.

Piecpadsmit bērniem, kuriem nav iespējas nodrošināt vietu vecāku izvēlētajā pirmsskolā Dobeles pilsētā, ir iespēja apmeklēt Dobeles pilsētai tuvāko pirmsskolas izglītības iestādi "Auriņš". Bērnu nokļūšanai līdz iestādei un atpakaļ ir nodrošināts transports un pavadonis. Turklāt septiņās pagastu skolās ir pirmsskolas grupas, kurās bērni atbilstoši vecumam var apgūt pirmsskolas izglītības programmu. Šajās grupās arī ir brīvas vietas.

Kā ziņots, lauku teritoriju pašvaldībām Zemgalē nebūs problēmu ar bērnudārzu vietām, nodrošinot Saeimā lemto par vietu nodrošinājumu mazuļiem no pusotra gada vecuma, aģentūra LETA uzzināja, aptaujājot Auces, Jelgavas, Rundāles, Aizkraukles, Engures un Kandavas novada pašvaldības.
Jelgavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa aģentūrai LETA skaidroja, ka atklāts ir jautājums par šo grupu finansēšanu, kas šā gada pašvaldības budžetā nav paredzēts, tādēļ, visticamāk, par reālu šādu pakalpojumu varētu runāt tikai ar jauno budžeta gadu.

Savukārt Ozolnieku novada pirmsskolas izglītības iestāžu bērnu rinda pieaugs, īstenojot Vispārējās izglītības likuma 21.panta grozījumus, taču ir sākta jauna bērnudārza būvniecība. Pašvaldībai neskaidra ir privāto bērnudārzu līdzfinansējuma kārtība, aģentūru LETA informēja Ozolnieku novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Veļeckis.

Veļeckis skaidroja, ka paliek neskaidrs jautājums par privāto bērnudārzu līdzfinansējumu no pašvaldības puses un grozījumi likumā par to nerunā.

"Patlaban Ozolnieku novads vecākiem, kuru bērni apmeklē privātus bērnudārzus saistībā ar vietu trūkumu pašvaldības iestādēs, sedz daļu no izdevumiem (vidējo pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu uzturēšanas izdevumu apmērā). Vai nesanāks tā, ka privātie bērnudārzi piedāvās bērniem plašāko, protams, arī dārgāko pakalpojumu klāstu (piemēram, baseinus, masāžas un tamlīdzīgi), bet pašvaldībai par to būs jāmaksā? Valdībai būtu precīzi jāatrunā "vienlīdzīgas pieejas" finansiālā puse," pauda Veļeckis.
Kā iepriekš ziņots, Jelgavā jau tagad ir iespēja apmeklēt bērnudārzus no pusotra gada vecuma, taču pilsētas pašvaldībā novērots, ka pēdējā laikā pašvaldības atšķirīgi traktē likuma grozījumus, un Izglītības un zinātnes ministrijai būtu jāparūpējas par skaidrojumu, aģentūru LETA informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības preses sekretāre Egita Veinberga.

Viņa pauda, ka, izlasot dažādus komentārus, vērojams, ka pašvaldības atšķirīgi traktē nesenos grozījumus Vispārējās izglītības likumā. Iespējams, lai visām pašvaldībām būtu skaidri likuma grozījumi, skaidrojums nepieciešams no ministrijas puses, secināja Veinberga.

Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza skaidroja, ka likums nenoteic, ka ar vietām pirmsskolas izglītības iestādē obligāti jānodrošina visi bērni, sasniedzot 1,5 gadu vecumu. Pieejamība nav obligātums. Izglītības obligātums - no 5 gadu vecuma.

2010.gadā reģistrēti 586 Jelgavā dzimuši bērni. Pašvaldības reģistrā - 380 bērni, kuri jau pašlaik apmeklē privātās pirmsskolas izglītības iestādes. Turpmākajos gados neprognozēju būtisku dzimstības pieaugumu. Lai nodrošinātu ar vietām visus reģistrētos bērnus, Jelgavā papildus nepieciešamas vismaz 500 vietas, sacīja Auza.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)