Vietējās ziņas

 • Bērnam temperatūra – vecāku lielais bieds. Kā labāk mērīt un kā ārstēt?

  Vecāki vienmēr ļoti satraucas, ja bērns saslimis. Tas ir liels stress gan bērnam, gan vecākiem. Jo mazāks bērniņš, jo lielākas ir bažas, jo viņš pats nevar pastāstīt, kā jūtas, viņam arī ir grūtāk izmērīt ķermeņa temperatūru. Tomēr jāsaprot, ka bērni slimo, pilnībā no tā izvairīties nav iespējams. Tas, ko vecāki var darīt – stiprināt bērna imunitāti, sagatavot mājas aptieciņā visus nepieciešamos medikamentus un aprūpes piederumus un izvēlēties uzticamu pediatru vai ģimenes ārstu, ar kuru sazināties, ja bērns ir saslimis.

 • Cik drošas ir krāsainās kontaktlēcas, cik bieži tās drīkst izmantot un citi aktuāli jautājumi 

  Optiskās kontaktlēcas jau kļuvušas par ikdienu tiem cilvēkiem, kuriem vajadzīga redzes korekcija. Kā arī kopumā  sabiedrība arvien atvērtāk skatās uz lēcām un to sniegtajām iespējām, arī informētība par dažādiem jautājumiem saistībā ar kontaktlēcām pieaug. 

 • 6 pazīmes, ka esi gatavs droši un izdevīgi noslēgt kredītlīgumu

  Kreditēšanas joma ir kā mīnu lauks, kur ik uz soļa pastāv iespēj nonākt nepatīkamā situācijā, kas var nest nevēlamas sekas uz ilgu laiku. Lai no tā izvairītos, jāizpēta situācija un jāsper pa vienam solim, virzoties uz savu mērķi – drošu un savām vajadzībām piemērotu aizdevumu.

 • Kāpēc bērniem jāspēlē galda spēles

  Vai jūsu bērna mantu plauktā ir galda spēles? Vai jūsu bērnam patīk spēlēt galda spēles? Vai jūsu ģimenē ir paradums visiem kopā spēlēt galda spēles? Ja atbildes ir noliedzošas, tad ir īstais brīdi uzzināt, cik noderīgas ir galda spēles. Ir daudzi iemesli, kāpēc galda spēļu spēlēšana bērnam ir ļoti noderīga un ieteicama. Uzziniet par to!

 • Bērns, kurš nebaidās no zobārsta – noderīgi ieteikumi vecākiem

  Bērns, kurš bez histērijas un bailēm dodas zobārsta kabinetā, sēžas krēslā un ver vaļā muti, – tas ir katru vecāku sapnis. Tomēr šeit nav nekāda sakara ar veiksmi vai to, kāds bērnam raksturs. To, kā bērns uzvedas un jūtas zobārsta kabinetā, ir noteikuši paši vecāki ar savu rīcību jau kopš pirmās bērna dzīves dienas. 

 • Reklāma un sludinājumi Dobelē jaunajā Dalder.lv

  Ko darīt, ja Latvijas iedzīvotājiem reģionos, piemēram, Dobeles rajonā, nepieciešams atrast konkrētu lietu un tā nav pieejama vietējā veikalā? Protams, ierastais solis, ko ļoti aktīvi izmantojam, ir sludinājumu portāli, kas palīdz pārdot automašīnas, nekustamos īpašumus, koncertu biļetes un citas vajadzīgās lietas vai pakalpojumus. Diemžēl, Latvijā pieejamie sludinājumu portāli ir neērti un tajos nav atrodama reģionu informācija, kas veicina piederības sajūtu. Piemēram, sludinājumi Dobelē pašlaik nav atsevišķi atrodami un nereti gadās situācijas, kad pēc nepieciešamās preces jāmēro tāls ceļš.

 • Kādas aktivitātes nedēļas nogalē piedāvāt skolēniem

  Darba dienās skolēniem pēc mācību stundām ir dažādi pulciņi un vēl jāpilda mājasdarbi, tāpēc vakars pienāk ātri un nav ne spēka, ne laika vēl kādām aktivitātēm. Bet nedēļas nogales ir piemērotas, lai piedāvātu saviem skolas vecuma bērniem saturīgas un interesantas aktivitātes, lai viņi brīvās dienas nepavadītu tikai pie televizora vai virtuālajā vidē. 

 • Meža cenas – izdevīgas pircējam vai pārdevējam?

  Meža cenas Latvijā nav lielums, ko varat iepriekš paredzēt vai uz aci noteikt, garām ejot kādam meža gabaliņam. Un nav jau tā, ka ikdienā mēs par meža cenām īpaši aizdomātos, taču, ja prātā iešāvusies doma par meža pārdošanu, tad gan jautājums par finansēm kļūst aktuāls. 

 • Lietotas, bet atjaunotas riepas – priekšrocības un trūkumi

  Kad visā pasaulē samilzušas ekoloģiskas problēmas, kaut nelielu artavu to risināšanā varētu veikt arī autovadītāji, ja viņi izvēlētos braukt ar atjaunotām/lietotām riepām. Protams, izvēloties šo variantu, vajadzētu ievērot vairāku nosacījumus: proti, būtu jāizvērtē vai riepas atbilst konkrētajam automobilim, klienta braukšanas paradumiem, kāda ir to kvalitāte. Visbiežāk ir dzirdēts viedoklis, ka vajag braukt ar jaunām un tikai jaunām riepām, taču ne mazāk svarīgs faktors, kas nosaka to izvēli ir  cena – tīri loģiski, ka atjaunotās riepas maksās krietni lētāk, nekā tāda paša modeļa  jaunas riepas. Tieši pēdējos gados ir vērojama tendence, ka pamazām pieaug pieprasījums pēc lietotajām un atjaunotajām riepām.

 • Aknu ciroze – kas par to jāzina?

  Foto: Shutterstock.com

  Aknas ir viens no svarīgākajiem orgāniem ikviena cilvēka organismā.  Tās pilda būtiskas funkcijas, tāpēc ir svarīgi rūpēties par to funkcionalitātes saglabāšanu. Tieši kaitīga dzīvesveida piekopšana ir galvenais iemesls, kā rezultātā tiek traucēta aknu darbība – var rasties aknu ciroze, aknu steatoze un citi aknu darbības traucējumi. Kā izvairīties no dažādām aknu slimībām, kas ir aknu ciroze un kādi simptomi par to liecina? Lasiet rakstu un tā turpinājumā uzziniet svarīgāko informāciju!